Prehrana

JEDILNIKI

SKUPAJ DO ZDRAVE IN TRAJNOSTNE PREHRANE
Spoštovani starši, spoštovani skrbniki,
z začetkom novega šolskega leta 2024/25 stopajo v veljavo prenovljene prehranske smernice, ki so jih pri načrtovanju in organizaciji prehrane dolžni upoštevati vsi vzgojno-izobraževalni zavodi v Sloveniji. Potrdili so jih tudi slovenski pediatri in dietetiki. Smernice spodbujajo zdravju in okolju prijazno prehranjevanje, ki ohranja in krepi otrokovo zdravje ter je sočasno prijazno do okolja. To pomeni, da je na krožnikih čim pogosteje lokalna, sezonska, čim bolj naravno pridelana, minimalno predelana in nezapakirana hrana.

Pobudniki tedna slovenske hrane so z namenom povezati vse deležnike v trajnostno in odgovorno prehransko verigo od njive do krožnika pripravili publikacijo »Recepti z okusi Slovenije«.

Prelistajte jo.

CENIK

ODJAVA ŠOLSKE PREHRANE

Pri vsaki odsotnosti učenca ali otroka ne pozabite na mojaMALICA odjaviti prehrane do 8. ure zjutraj.

RAZPISNA DOKUMENTACIJA V ZVEZI Z ODDAJO JAVNEGA NAROČILA

RAZPISNA DOKUMENTACIJA – OŠ Krmelj

RAZPISNI_OBRAZCI-2020 OŠ KRMELJ

Narocnik_ESPD

Označevanje alergenov v prehrani (tukaj)

Učenci imajo malico med drugim odmorom, v času od 9.05 do 9.30. Čas kosila je med 11.55 in 12.30.

PREBERITE TUDI: