V mesecu marcu so otroci Rumene in Rožnate igralnice spoznavali različne poklice, ki so jih predstavili njihovi starši.

V torek, 26. 3. 2024, je otroke v vrtcu obiskal gospod Jernej Kukec in predstavil delo policista. Otroke je seznanil z delom, opremo, različnimi pripomočki kot tudi vozilom, policijskim kombijem. Z otroki se je pogovoril o varnosti v prometu in pomenu uporabe varnostnega pasu v avto sedežu. Otroci so z zanimanjem spremljali in poslušali vso predstavitev, saj so bile vsebine ustrezno izbrane. V zaključku srečanja je gospod policist razveselil otroke še z demonstracijo uporabe drona, s štampiljko policista Leona, balonom in odsevnim trakom. Seveda pa ni pozabil niti na vzgojiteljice, ki smo prejele odsevne jopiče, da bomo vidnejše v prometu, predvsem na sprehodih in pohodih.

Za obisk policista smo neizmerno hvaležni, saj nam je omogočil vpogled v njihovo izjemno pomembno delo ter ponudil neprecenljivo in poučno izkušnjo.

Polni novih vtisov smo se poslovili in obljubili, da se prihodnje šolsko leto spet srečamo.

Vzgojiteljice Rumene in Rožnate igralnice