DSCI0023 1V okviru projekta »Z igro do prvih turističnih korakov« smo se vzgojiteljice drugega starostnega obdobja odločile, da bomo za otroke organizirale »Piknik na travi«. V skupinah smo skupaj z otroki pripravili pijačo. Stisnili smo sok limon in pomaranč in vse skupaj zmešali z vodo. Vzeli smo še odeje za piknik in sladka presenečenja za pogostitev. Iz vrtca smo odšli ob 9.00 uri. Pred odhodom smo se poškropili s sprejem proti klopom. Pot nas je vodila skozi čudovit gozd do polja, kjer je bil naš cilj. Otroci so tekli, se lovili, prekopicevali in opazovali prelep razgled. Naredili so celo »kres« iz pokošene trave. Da je bil piknik, kot je treba, smo pogrnili odeje in si pripravili malico in pijačo. Otroci so z veseljem jedli piškote in slano pecivo. Po malici in počitku smo organizirali tekmovanje v vlečenju vrvi. Tekmovale smo vse skupine med sabo. Otroci so se strašno naprezali, vlekli vrv, kričali in seveda navijali in se spodbujali med sabo. Tekmovanje smo končali v tekmi vlečenja vrvi med vzgojiteljicami in otroki. Lahko si mislite, kdo je bil močnejši. Navdušenje otrok je bilo veliko. Otroci so trenirali tudi met »frizbija« in lovili vzgojiteljice. Pospravili smo odeje, smeti dali v vrečo in se odpravili v vrtec, kjer nas je že čakalo kosilo.

piknik1piknik2