Tudi v letošnjem šolskem letu naš vrtec sodeluje s Turistično zvezo Slovenije. Rdeča nit projekta Z igro do prvih turističnih korakov je »Voda in zdravilni turizem«. S projektom smo pri otrocih želeli spodbuditi željo po raziskovanju in spoznavanju svojega kraja in širšega okolja, v katerem živimo. Otrokom smo želeli omogočiti doživljanje različnih dejavnosti, ki so vezane na vodo in različne vodne vire in v katerih bodo otroci aktivno sodelovali, raziskovali ter doživeli nekaj novega, zanimivega, poučnega. Vsakodnevno smo imeli priložnost se potepati in si ogledovati krmeljske vode – potok Hinjo ter ribnik in njegovo okolico. Otroci so razvijali pozitiven in spoštljiv odnos do okolja in narave, spoznavali pomen vode in različnih vodnih virov, njihovih značilnosti in posebnosti ter rastlin in živali, ki živijo v ribniku in ob njem. Res živimo v prijetnem okolju, obkroženi s krasno naravo, ki nudi nešteto možnosti raziskovanja, sprostitve, rekreacije, da se ustavimo in zopet poiščemo mir ter lepo v naravi, sebi in sočloveku.

Aleksandra Kopar, nosilka projekta