Leto je naokrog in spet je prišel pustni čas. Pust ima pomembno vlogo  v vrtcu, saj z njim vključujemo in seznanjamo otroka v lastno kulturo in kulturno dediščino. Vsako leto se strokovni delavci v vrtcu trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do ohranjanja tradicije. Tudi v letošnjem letu smo pust obeležili v dopoldanskem času. Veliko smo se pogovarjali o pustnih šemah, običajih, peli pesmi in prebirali zgodbe. Na pustni torek, 1. 3. 2022, smo v vrtcu veselo rajali v pustnih maskah in kostumih. Mlajši otroci so ob glasbi rajali  v večnamenskem prostoru vrtca, starejši otroci pa so se odpravili rajati na parkirišče pred šolo ter se sprehodili po Krmelju, kjer so s petjem in igranjem na inštrumente razveseljevali mimoidoče. Za konec pa smo se posladkali s krofi in čajem, kot se za prave maškare spodobi. Za otroke, ki so imeli počitnice, smo pripravili nabor dejavnosti: pesmi, uganke, grafomotorične vaje, likovne dejavnosti, pobarvanke, zgodbice in nekaj spletnih povezav do glasbe, na katero so lahko tudi v popoldanskem času skupaj s starši zaplesali ter zapeli v maskah in kostumih. Želimo si, da nas kmalu pozdravi pomlad, maškare pa se spet srečamo naslednje leto.

Aleksandra Kopar, vzgojiteljica in nosilka dejavnosti