Vrtec pri OŠ Krmelj je partner projekta Trajnostni razvoj Lisce za zdravo Posavje. V dogovoru z vodilnim partnerjem Občino Sevnica, smo otroci Vrtca pri OŠ Krmelj barvali hotele za žuželke. O žuželkah sta nam pripovedovala partnerja v projektu, biolog Dušan Klenovšek in čebelar Janez Levstik. V okviru LAS projekta nam je hotele izdelal gospod Miha Metelko. Obrazložil nam je, da je zgornji del ostal prazen, otroci ga lahko sami zapolnijo s storži, trsjem in drugim naravnim materialom.

Otroci so s pomočjo vzgojiteljic in partnerjev v projektu hotel za žuželke pobarvali s primernimi barvami.

Preživeli smo prijeten in poučen dan. V največje veselje je bilo otrokom to, da so lahko odnesli hotel domov in ga postavili na varno pred dežjem. Razveselile se ga bodo tudi žuželke, saj si bodo v njem našle varen dom.

Nosilki projekta

Ksenija Vene in Marjanca Železnik