V petek, 17. 11.2017, smo v Vijolični igralnici zopet obeležili zdrav slovenski zajtrk (kruh, maslo, med, mleko in jabolko). V našo igralnico smo na zajtrk povabili našo delavko, gospo Janjo Mrvič, ki opravlja delo čistilke v vrtcu. Da je vse potekalo bolj tradicionalno, je vsak otrok dobil svojo čebelico s prtičkom, prav tako pa nam je na mizi gorel izparilnik, v katerega smo kapnili par kapljic dišečega olja ˝Zimski večeri˝(vonj cimeta, limone in ingverja). Ugasnili smo luč, si zaželeli dober tek in pojedli zajtrk.

Zatem smo v jutranjem krogu prebrali knjigo Čebela in jaz ter zapeli pesmico o Čebelicah, katero smo spoznali na novo. Prav tako smo si v večnamenskem prostoru ogledali plakate o tipični hrani za tradicionalni slovenski zajtrk. S pomočjo njih smo si lahko lažje predstavljali, kako pridemo do kruha, medu, masla, mleka in jabolk.

Obiskal nas je tudi čebelar in nam povedal nekaj besed o čebelah in tradicionalnem zajtrku.

Bilo je zabavno, saj smo dan preživeli v prijetnem vzdušju z gosti. Veseli bomo vašega obska v prihodnje.

Otroci iz Vijolične igralnice, z Mojco in Barbaro