V četrtek, 21. 9. 2017, smo ob cestišču pri stari šoli pripravili krajšo slovesnost, s katero smo otvorili prikazovalnik hitrosti. Ti so nameščeni na kritičnih odsekih, med katere spada tudi območje ob naši šoli,  z merjenjem hitrosti pa voznike opozarjajo na prehitro vožnjo.

Učenci so na dogodku nastopili s krajšim programom, z obiskom pa so nas počastili tudi ljudje, ki so v zadnjem obdobju močno vplivali na razvoj varnosti v cestnem prometu. Z nami so bili predstavniki Občine Sevnica, Zavarovalnice Triglav in podjetja Sipronika.  Zelo smo veseli, da nas je s svojo prisotnostjo presenetil nekdanji olimpijski prvak v metu kladiva, g. Primož Kozmus.

S simbolnim spustom balonov v zrak smo prikazovalnik hitrosti tudi uradno otvorili in ga s tem predali svojemu namenu. Naprava nas bo z navzdol obrnjenim rdečim palcem resda opozarjala na prehitro vožnjo, vsekakor pa se moramo zavedati, da moramo biti na cesti vedno previdni  – tudi tam, kjer tovrstne table niso nameščene.

Ines Colner in Sara Gačnik