V petek, 7. 10. 2016, so bili učenci 1. razreda sprejeti v šolsko skupnost. V ta namen so učenci 1., 2. in 3. razreda pripravili krajši kulturni program. Prvošolci so se v tem času že veliko naučili in to tudi ponosno pokazali na odru. Na prireditvi so bili prisotni tudi devetošolci, ki so z veseljem z nami podelili nekaj svojih prijetnih doživetij v času šolanja in najmlajše učence spodbudili, da bodo tudi oni uspešno zakorakali v svet učenosti. Prvošolci so skupaj s Tio Vidmar, predstavnico učencev šolske skupnosti, obljubili, da se bodo pridno učili, skrbeli za šolske potrebščine in imeli spoštljiv odnos do vseh učencev in delavcev šole. Ob tej priložnosti je gospa ravnateljica prvošolcem kot spomin na ta poseben dan podelila slikanico s posvetilom.
Majda Štih, razredničarka 1. r.