Škatla velikankaZadnji ponedeljek v septembru sta otroke v Beli igralnici obiskali lutki in povedali, da nimata igrač, s katerimi bi se igrali. Otroci so jima prijazno odstopili svoje igrače, v zameno pa sta deček in deklica prinesla različen material. Z navdušenjem so hiteli raziskovati in odkrili škatle, tulce, kostanj, papir. V naslednjih dneh sta jim prinesla še odpadlo listje dreves, pesek, kamenje, plastelin, brivsko peno. Tako so tulci postali žage, instrumenti in keglji, ki so jih podirali, škatle pa avtomobili in hiše. Otroci so pripravili kostanjevo torto, risali z drevesnimi vejami in se ves čas kreativno igrali. Igrač, ki so jih posodili, niso prav nič pogrešali.

Borova vejica Branje Kostanj Mivka Pena za_britje Različni materiali Rolica papirja  Tulci palice