Sončki vrtnarji1Pomlad je čas za delo na vrtu. “Kaj vse pa raste na vrtu?”smo se spraševali v skupini. Otroci so naštevali zelenjavo vseh vrst, tudi vrtne jagode so spadale zraven. Odločili so se, da bi posejali redkvico. Tu je nastala zagata. Niso se mogli zediniti ali jo bomo posejali ali posadili. Pa gremo kar po vrsti, smo dejali. Korenje posejemo, čebulo posadimo, blitvo posejemo, por posejemo ali sadimo, krompir sadimo, solato sejemo, česen posadimo, jagode posadimo… Tako smo naštevali različne pridelke vrta in ugotovili, da velja za nekatere pridelke, da jih lahko tako sejemo kot sadimo.
Zdaj smo si bili že edini, da redkvico posejemo. V vrtni lopi smo vzeli motike in grablje. Z motiko smo razrahljali zemljo in vanjo dali semena. Pograbili zemljo, da smo semena prekrili in vse skupaj zalili. Otroci so bili pri delu motivirani, navdušeni, komaj so se zmenili kaj bo kdo počel. Veliko otrok ima doma vrt in staršem radi pomagajo pri vrtnih opravilih. Tako, naš projekt sajenja je bil končan. Ampak ne še čisto zares. Vrt hodimo opazovat, radovedno kukat ali je že kaj zraslo. Hmmm, vsak čas bomo pridelke pobrali.

Sončki vrtnarji2