DSC 0754Na OŠ Krmelj izvajamo različne projekte. Od letošnjega leta smo bogatejši še za enega. Vključeni smo namreč v projekt »Semena prihodnosti – spodbujanje podjetništva mladih«, ki je sofinanciran s pomočjo Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in Evropske Unije.

To je projekt, ki je namenjen izboljšanju zaposlitvenih možnosti in ravni podjetniškega kapitala med mladimi na posavskem podeželju. Razgibano skupino sodelujočih v projektu sestavljajo: nosilec projekta Mladinsko društvo Bistrica ob Sotli in partnerji: Občina Bistrica ob Sotli, OŠ Krmelj, OŠ Bistrica ob Sotli, Mladinski center Krško, Zavod Otok, Društvo mladinski center Radeče ter kmetije Rogina, Jazbec in Dimitrovič.
Projekt temelji predvsem na ekologiji in zdravem načinu življenja. Ker smo Eko šola, so učenci takoj pokazali veliko zanimanje za sodelovanje in ideje, kako se projekta lotiti in v njem sodelovati, so kar »vrele na plan«.
Izhajali smo predvsem iz idej učencev, saj so tudi oni naše »seme prihodnosti«…
Več o projektu lahko preberete tukaj.

DSC 0759DSC 0953DSC 0996DSC 1061