USTVARJAJMO IZ ODPADNEGA MATERIALA

V mesecu oktobru smo z učenci 4. in 5. razreda izvedli tehniški dan. Ker smo Ekošola, se trudimo, da čim več dejavnosti pripravimo s področja ekologije. Zavedamo se, kako pomembno je, da smo eko. Ravno zato smo se odločili, da bomo izdelovali iz odpadnega materiala, materiala, ki bi v nasprotnem primeru romal v koš za smeti.

Fotografija1343

Učenci so že nekaj dni prej v šolo prinašali razne odpadne škatle, tulce, časopisni papir… Zbrali smo precej zanimivih kosov, ki so kar sami klicali z idejami, kako bi jih lahko porabili. V torek, 9. 10. 2012, sem jim najprej za uvod prebrala zgodbico, ki jih je popeljala v svet domišljije in svet idej.  Napovedala sem temo, kaj bomo ustvarjali. Pogovorili smo se o načinu dela in na kaj morajo biti pazljivi. Nato smo se razdelili v skupine. Vsaka skupina je izdelovala točno določen del. Ker smo se odločili, da bomo iz odpadnega materiala izdelali mesto, je ena skupina izdelovala vozila in prometne znake, druga drevesa in grmičevje, tretja pa  stavbe, hiše. Brez težav in z velikim navdušenjem so pričeli ustvarjati. Vsak otrok je lahko pokazal svojo ustvarjalno žilico in domišljijo, kateri ni bilo mej. Na koncu smo vse izdelke prilepili na veliko kartonsko podlago, na steno pa prilepili slike narave iz različnih koledarjev. Nastal je čudovit izdelek. Prepletalo se je podeželje z mestom, v katerem ni manjkalo stolpnic, trgovin, šole, tovarn. Pod mostičkom, je reka delovala skoraj resnično, na kmetiji na obrobju mesta pa so se mirno pasli pujski in kravica. Ogledali smo si še DVD posnetek o ločevanju in recikliranju odpadkov. Z zanimanjem so si ga ogledali.

Učenci so bili navdušeni in ponosni na svoje delo. Pokazali so, da zmorejo veliko in še več.

Razredničarka Renata Mlinarič

Fotografija1609  Fotografija1610  Fotografija1611  Fotografija1612  Fotografija1613