Zima se je od nas že dodobra poslovila in med nami je vzklila pomlad. Otroci iz vrtca pri OŠ Krmelj smo v četrtek, 22. 03. 2012, v ta namen pomlad proslavili s kulturno prireditvijo.

VRTEC 021

Osrednja tema prireditve pa je bila počastitev Toneta Pavčka, kateri je napisal veliko otroških pesmi na temo pomladi in družine. V našem vrtcu to vrsto književnosti toplo pozdravljamo, saj s tem spodbujamo jezikovni in kulturni razvoj otrok.
Otroci so sijali kot pravi sončki, pokazali so ogromno novega znanja, hkrati pa so bili ponosni nase, da so se lahko predstavili na tako velikem odru.
Vsako dejanje kot je pogum, petje pesmi, veselje ob nastopanju ali poklon na odru, se odraslim zdi samoumevno. Vendar pa je to za naše otroke velik korak in čudovita izkušnja na njihovi rani poti življenja.
»Otroci imajo kratke noge, a delajo največje korake do Sonca, do Sreče, čez Svet in puščajo za vse zanesenjake v prihodnosti sled. » (T. Pavček)

VRTEC 049VRTEC 059
                                                                       Anja Mervar in Anja Luzar, OŠ Krmelj