Z otroki starejše skupine našega vrtca, smo izvedli tridnevni plavalni tečaj v bazenu v Krškem.

plavalni 2

Plavalni tečaj smo pričeli z ogrevanjem vseh mišic telesa z vajami ob bazenu, s prilagajanjem otrok na vodo in s seznanjanjem  z lastnostmi vode. Nadaljevali smo s potapljanjem glave v vodo, učenjem drsenja z glavo v vodi in učenjem osnovne plavalne tehnike ter skok v vodo.

plavalniplavalni 3
Po prvem prilagajanju na vodo so otroci pokazali, kakšno je njihovo plavalno znanje in na podlagi tega so se razporedili v tri skupine. Tako so preko igre in gibalnih vaj postopno na zabaven način spoznavali  in usvajali plavalno tehniko s plavalnimi pripomočki ali brez njih.
Ob zaključku plavalnega tečaja pa so otroci zopet pokazali svoje pridobljeno plavalno znanje.
Vsi otroci so potopili glavo v vodo,štirje otroci so  legli na vodo ob pomoči odraslega, štirinajst otrok je drselo samostojno po vodi in so usvojili bronastega konjička, štirje otroci po so samostojno prsno plavali in usvojili srebrnega konjička. Čestitamo!
                                                                                                        Daniela Zupančič vzg.