PEZOVO OBDARAJANJE je dobrodelna srčna akcija, v kateri otroci ustvarjajo za otroke. Namen akcije je povezovanje otrok, zbujanje in učenje sočutja, dobrih del in prijateljstva skozi pravljice, ki vsako leto spremljajo otroke in potem preko ustvarjanja in obdarovanja otrok.
PEZpez 3mail

Akcija je letos potekala že tretje leto zapored in podrla vse rekorde, saj je sodelovalo več kot 12.400 otrok iz vrtcev in prve triade OŠ po celi Sloveniji, izdelali pa so več kot 5.500 objemčkov – toplih in iskrivih igrač iz blaga, ki bodo v dveh tednih pred decembrskimi prazniki podarjene v bolnišnice in socialne ustanove po Sloveniji bolnim in prikrajšanim otrokom. Organizator akcije je Ringaraja.net, pokrovitelja akcije pa sta Pez&Chupa Chups.
V letošnjem letu so v našem vrtcu objemčke izdelovali otroci in odrasli iz skupin Metuljčki, Čebelice in Žabice. Čebelice so si prislužile nagrado, ogled lutkovne predstave v Lutkovnem gledališču v Ljubljani.

(VIR:http://www.ringaraja.net/clanek/kaj-je-obdarajanje_4781.html)