V sredo, 15. maja 2019, so se učenci osnovnih šol občine Sevnica že sedmič srečali na tradicionalni likovni koloniji Otroške razglednice, ki vsako leto poteka na sevniškem gradu. Kolonije se je udeležilo tudi devet učencev naše šole. Kljub slabemu vremenu je sredino dopoldne zaživelo v barvah in sproščenem ustvarjalnem vzdušju. Mladi ustvarjalci so tokrat v kiparskih delih izražali svoje razmišljanje o človeku in njegovem odnosu do narave in planeta Zemlje.  Ob delu so preizkušali izrazne možnosti različnih kiparskih tehnik ter novih materialov in sredstev. Ob medsebojnem spoznavanju so izmenjavali tudi likovne ideje in nastale so domiselne kiparske konstrukcije, ki so našle svoje mesto v grajskem ambientu.

Nena Bedek, likovna pedagoginja