Nina Gole, učenka 7. razreda Osnovne šole Krmelj, se je letos prvič udeležila tekmovanja iz znanja astronomije. Že na šolskem tekmovanju je pokazala veliko znanja, ki ga je krepko nadgradila na državnem tekmovanju, kjer je prejela zlato Dominkovo priznanje. Ker se je na državnem nivoju uvrstila na šesto mesto, je s tem dobila možnost kvalificiranja na olimpijado, ki je bila koordinirana iz ruskega Sankt Petersburga. Z dodatnim kvalifikacijskim testom je bila na astronomsko olimpijado tudi uvrščena.

Najprej so slovenski udeleženci na OŠ Turnišče odpisali teoretični del tekmovanja. Najboljši so se nato prebili še v dodatni, praktični del. Naloge so poslali v Rusijo, kjer so jih pregledali strokovnjaki. Nina je s svojim dosežkom ponovno navdušila, saj ji je le nekaj točk zmanjkalo do tretje nagrade.

Iskrene čestitke sedmošolki Nini Gole in njenemu mentorju Boštjanu Repovžu!