Naravoslovni dan1
Učenci od petega do devetega razreda OŠ Krmelj smo se odpravili na Kras, kjer smo imeli naravoslovni dan.
Najprej smo se sprehodili po kraški pokrajini in spoznavali značilno kraško rastlinje in kraške pojave na površju. Potem smo se spustili v podzemni svet kraške jame in si ogledali njeno čudovito notranjost.

Bilo je temno in tla so bila spolzka, zato je bila hoja precej težavna. Ampak vodič nam je kraško podzemlje predstavil na tako zanimiv način, da si ga je bilo zares vredno ogledati. Po ogledu smo se odpeljali v Koper, kjer smo si ob morju in na toplem soncu privoščili nekaj minut odmora, nato pa smo se sprehodili ob obali in si od daleč ogledali koprsko pristanišče. Na koncu smo se odpravili še v Ankaran, kje smo na školjčni sipini nabirali školjke različnih oblik in velikosti.
Polni vtisov smo se rahlo utrujeni odpravili nazaj proti Krmelju. Bilo je zelo zanimivo, saj smo spoznali še eno slovensko pokrajino in po dolgem času spet videli slovensko morje.
Naravoslovni dan2 Naravoslovni dan3 Naravoslovni dan5 Naravoslovni dan6
Tia Vidmar, 7. razred